Razem zwyciężymy raka Mapa strony

Co warto wiedzieć. Układ pokarmowy. Powikłania w leczeniu onkologicznym.

Poradnik stanowi zbiór informacji o poszczególnych problemach związanych z układem pokarmowym podczas chemioterapii lub radioterapii.Postępowanie prowadzone u chorych na nowotwory powinno polegać na stosowaniu leczenia przeciwnowotworowego oraz wspomagającego. Działania przeciwnowotworowe wspomagające należy stosować równocześnie z wykorzystaniem wszystkich – obecnie dostępnych – metod. Celem wspomagającego postępowania jest opanowanie – całkowite lub przynajmniej częściowe – objawów  związanych z chorobą oraz niepożądanych działań wywołanych przez leczenie przeciwnowotworowe, które są często nieuniknione.

Ostateczny sukces leczenia zależy w znacznym stopniu od postępowania wspomagającego, które należy dostosować do indywidualnych potrzeb chorych z uwzględnieniem charakterystyki używanych metod postępowania przeciwnowotworowego.

 

Prof. dr hab. med. Maciej Krzakowski
Kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie

 

Bezpłatny poradnik "Co warto wiedzieć. Układ pokarmowy. Powikłania w leczeniu onkologicznym" do pobrania na stronie Programu Edukacji Onkologicznej oraz aplikacji mobilnej ONKOTEKA.


Dołącz do nas na FacebookŻyj razem z nami, zaprzyjaźnij się, śledź najnowsze informacje...

Nasi partnerzy

Napisz do nas