Razem zwyciężymy raka Mapa strony

Co warto wiedzieć. Rak jajnika.

Poradnik zawiera najważniejsze informacje dotyczące nabłonkowego raka jajnika. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy jajnika, rozpoczynający się w tkance pokrywającej te narządy.Nowotwory ginekologiczne mają opinię najbardziej niebezpiecznych i trudnych do wyleczenia, wszystkie się ich boimy.

W przypadku mojej mamy, Małgosi Braunek, o którą walczyliśmy z całych sił, rak jajnika dał objawy bardzo późno. Wpadliśmy w panikę związaną z presją czasu, chaosem informacyjnym, brakiem wiedzy i szukaniem jej na własną rękę. Nie mieliśmy pojęcia dlaczego badania USG nie wykazały na obrazie guza, ani z czym będzie wiązało się leczenie chemioterapią, wszystkiego dowiadywaliśmy się sami, tocząc wyścig z chorobą. Chodzi o to, żeby nie tracić czasu, który w sytuacji tej choroby jest na wagę złota.

Rak narządów rodnych jest podstępny, ujawnia się późno, wymaga więc od nas stałej i wnikliwej obserwacji siebie. Ale co dokładnie obserwować? Jakie są pierwsze objawy? Co nas może uchronić przed chorobą, jaki tryb życia? I co robić, kiedy otrzyma sie diagnozę? O tym właśnie jest ta publikacja. Uważam ją za bardzo cenną, bo umożliwia podejmowanie mądrych działań w oparciu o rzeczową wiedzę. Popieram całym sercem.

 

Orina Krajewska
Aktorka, córka Małgorzaty Braunek

 

Bezpłatny poradnik "Co warto wiedzieć. Rak jajnika" do pobrania na stronie Programu Edukacji Onkologicznej.

Dołącz do nas na FacebookŻyj razem z nami, zaprzyjaźnij się, śledź najnowsze informacje...

Nasi partnerzy

Napisz do nas